Pomoc a podpora

Na této stránce naleznete různé zdroje, které by vám měly pomoci vyřešit případná přání či problémy.

Online dokumentace

V současné době bohužel není k dispozici ucelená oficiální dokumentace v češtině speciálně pro Lubuntu. Můžete ale použít anglickou dokumentaci k Lubuntu nebo české zdroje, zabývající se Ubuntu. Kromě pracovního prostředí a zvolených výchozích programů si jsou obě distribuce velmi podobné.

Zdroje v češtině/slovenštině:

Další zdroje v angličtině:

Komunitní podpora

Jednou z předností Ubuntu a jeho odvozenin je množství lidí, kteří vám jsou ochotní poradit s potížemi. Dotazy lze položit zejména na diskusních fórech anebo v konferenci na jabberu.

Online fóra

Nemůžete najít odpověď na svůj problém v dokumentaci? Zeptejte se na fóru.

Oficiální české Ubuntu fórum je na adrese forum.ubuntu.cz, mezinárodní na ubuntuforums.org (anglicky).

Před položením dotazu prosím vyhledejte, jestli váš problém už nebyl dříve zodpovězen. Pokud ne, ve svém dotazu prosím věcně popište, co vás trápí a zařaďte jej do správné kategorie. S diagnostikou vám pomůže nástroj DebugTool.

Chat místnost na Jabberu

Do této místnosti se můžete kdykoliv připojit přes Pidgin. Přes chat můžete váš problém vysvětlit a ostatní se vám pokusí okamžitě odpovědět. Návod na připojení.

Komerční podpora

Firma Canonical Ltd., která sponzoruje distribuci Ubuntu, nabízí placenou podporu tohoto produktu, vhodnou zvláště pro firemní zákazníky. Mimoto povzbuzuje i další firmy, aby nabízely služby v oblastech, kde zatím poskytovány nejsou. Placená podpora je k dispozici pro verze určené jak na osobní počítač, tak i server. Pro ceníky a další informace navštivte prosím oficiální stránky placené podpory.